Wolontariat

WOLONTARIAT

„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”. Czy ta myśl Alberta Einsteina w dobie, kiedy wirtualne komunikatory zastępują rzeczywiste relacje, a ludzie składają obietnice bez pokrycia i gonią przede wszystkim za własną wygodą nie wydaje się nieaktualna?  To oni, wolontariusze Caritas udowadniają, że nie. Od 25 lat niosą życzliwość, pomoc, zrozumienie i ofiarowują bezcenny czas innym.

100 tysięcy ludzi, od dzieci po emerytów wierzy, że więcej szczęścia jest w dawaniu. W celu stworzenia dokładniejszego obrazu wolontariuszy, Caritas Polska przeprowadziła badanie w okresie od października do połowy grudnia 2014 roku. Wzięło w nim udział ponad 1200 osób z całej Polski, które w tym czasie współpracowały z Caritas. Zatem kim są ludzie, którzy w codziennym zabieganiu potrafią bezinteresownie „spalać się” z miłości do drugiego człowieka?

Od października 2009 r. przy Caritas Diecezji Elbląskiej działa Centrum  Wolontariatu Caritas. Zostało ono powołane, aby służyć pomocą wolontariuszom Caritas. Centrum przeprowadza również szkolenia dla członków Szkolnych Kół Caritas.
 
Koordynator Centrum Wolontariatu
Wakat