Mikoszewo

Caritas Diecezji Elbląskiej Ośrodek Kolonijno-Formacyjny w Mikoszewie

Mikoszewo,
ul. Wiślana 20
 82-103 Stegna

tel. +48 784 946 897

NIP 5792265508
REGON 170199260-00069

e-mail: caritas.elblag@gmail.com

Organizacja kolonii letnich od samego początku istnienia Caritas Diecezji Elbląskiej należy do największych jej zadań.
Co roku w naszym Ośrodku Formacyjno-kolonijnym w Mikoszewie prowadzimy  dla dzieci z rodzin biednych i trudnych z terenu diecezji. Opiekują się nimi wykwalifikowani wolontariusze. Przed i po sezonie letnim udostępniamy Ośrodek dla biwaków. Korzystać z niego mogą Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas i inne grupy.

W Ośrodku Kolonijno – Formacyjnym w Mikoszewie Caritas Diecezji Elbląskiej  oferujemy zakwaterowanie wraz z wyżywieniem w okresie wakacyjnym i poza  sezonem.

Na terenie Ośrodka znajduje się nowy dom całoroczny z pełnym węzłem sanitarnym dla 10 osób (na parterze pokój 1-o osobowy i 3 osobowy oraz 2 pokoje 3 osobowe na piętrze), dodatkowo 1pokój 3 osobowy.

Także 6 domków 4 osobowych z pełnym zapleczem sanitarnym i aneksem kuchennym, 1 domek 6 osobowy z pełnym zapleczem sanitarnym i aneksem kuchennym, 2 domki 6 osobowe posiadające łazienki zbiorcze oraz 2 domki typu „holenderskiego” 3 osobowe z pełnym zapleczem sanitarnym i aneksem kuchennym.

Do dyspozycji oddano nową świetlicę na 50 osób wyposażoną w TV i DVD. W obrębie Ośrodka znajduje się kuchnia i stołówka, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki i koszykówki, miejsce na ognisko i grilla oraz parking. Teren Ośrodka jest ogrodzony i oświetlony. Na plażę jest ok. 2 km a w pobliżu znajduje się przeprawa  promowa przez Wisłę.