Działalność Caritas – aktualności

Informacje bieżące z działalności Caritas Diecezji Elbląskiej

1. Trwa ”Program Na Codzienne Zakupy”, obejmujący 240 najbardziej potrzebujących seniorów w naszej Diecezji. Program musi być na bieżąco monitorowany czy wydatki z kart dokonywane są prawidłowo, by ich nie zmarnować.
  2. W Caritas Diecezji Elbląskiej Ośrodku Kolonijno-Formacyjnym zakończyliśmy akcję wypoczynku rodzin i grup zorganizowanych.
  3. Po urlopowej przerwie z początkiem września wznowiły działania oba Kluby Seniorów Caritas Diecezji Elbląskiej, Poradnia Rodzinna i Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.
  4. Rozprowadzamy w naszej Diecezji ulotki Caritas Polska z zachętą do ratowania chrześcijan na Bliskim wschodzie poprzez program Rodzina Rodzinie.
  5. W lipcu przeprowadzono pilny remont części dachu budynku głównego (40 metrów kwadratowych) ze środków własnych. Wykonano docieplenie dachu budynku Jadłodajni i Klubu Seniora oraz nowe pokrycie dachowe wraz z położeniem nowej papy i wykonaniem obróbek blacharskich. Na tę część remontu pozyskaliśmy dotację.
  6. Od lipca do początku września wydano w ramach pomocy Ukrainie materace, składane przegrody między łóżkami, koce, poduszki i łóżka polowe. Wyżej wymienione rzeczy otrzymaliśmy z Caritas Polska.