Aktywizacja i przeciwdziałanie marginalizacji osób starszych

“Jednostka pozostająca członkiem lokalnej społeczności może i ma prawo uczestniczyć w normalnych aktywnościach społecznych z powodów będących poza jej kontrolą.”

Kończymy realizację projektu, pt. „Aktywizacja i przeciwdziałanie marginalizacji osób starszych”. Uczestniczyło w nim 45 osób. W Klubie Seniora przy CDE organizowane były spotkania o tematyce historycznej. We wrześniu zorganizowano wycieczkę do Warszawy, Krakowa i Częstochowy z mottem przewodnim „100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski”, gdzie uczestnicy zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego, Wawel i Jasną Górę. Seniorzy uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych, podczas których wykonali własnoręcznie przytulanki dla dzieci z Domu Dziecka.

Projekt  sfinansowano przez Caritas Polska w ramach Programu „100 projektów na 100-u lecie Odzyskania Niepodległości Polski”