Darowizny dla elbląskiego oddziału Caritas od Grupy Kapitałowej KSC S.A.

Darowizny dla elbląskiego oddziału Caritas od Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. 

Grupa Kapitałowa KSC S.A. realizuje kolejną akcję przekazania darowizn produktowych. W piątek produkty żywnościowe zostały dostarczone do oddziału Caritas w Elblągu, który świadczy pomoc osobom najbardziej potrzebującym z powodu epidemii. Elbląski Caritas prowadzi działalność charytatywną poprzez swoje parafie także na terenie Malborka.- Jesteśmy bardzo blisko związani z lokalną społecznością. W tym szczególnym okresie, mając na względzie zarówno nasze dobre relacje z mieszkańcami, jak i społeczną odpowiedzialność biznesu czujemy się zobowiązani do pomocy większej niż zwykle – powiedział Mariusz Kaźmierczak – Dyrektor Cukrowni Malbork. 

Za przekazane dary podziękował ks. Wojciech Borowski – Dyrektor Elbląskiego oddziału Caritas: – Caritas Diecezji Elbląskiej składa wielkie podziękowanie za otrzymana darowiznę w postaci artykułów żywieniowych. Darowizna będzie przeznaczona zwłaszcza dla ludzi starszych Diecezji Elbląskiej w trudnej sytuacji związanej z koronawirusem. Bóg zapłać!

GK KSC S.A. przekazała wsparcie żywnościowe składające się z artykułów spożywczych produkowanych przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Są to m.in.:

– ketchupy, soki pomidorowe, jabłko prażone, marmolady, gotowe sosy do dań, koncentraty pomidorowe (marka „Polskie Przetwory”);

– mąki, kasze, płatki owsiane górskie (marka „Młyny Stoisław”);

– cukier (marka „Polski Cukier”);

– cukierki czekoladowe i karmelki twarde (marka „Pszczółka”).