Dzień Dobra w Trumiejkach

Dzień Dobra odbył się w naszej parafii 29 kwietnia 2023 roku. Składał się z dwóch części (etapów). Rozpoczęliśmy o godz. 10:00 od Mszy świętej w kościele parafialnym w Trumiejkach pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej. Została ona odprawiona w intencji wszystkich wolontariuszy i dobroczyńców Dnia Dobra, bez których to wydarzenie by się nie odbyło.

Następnie ok. godz. 11:00 udaliśmy się na boisko wiejskie. Otworzyliśmy festyn pod nazwą „Dzień Dobra vol. 2” od powitania przybyłych na wydarzenie. Czas upływał w miłej atmosferze przy dźwiękach muzyki. Przybyli mogli skorzystać z ciepłego posiłku – grochówki (ugotowanej przez wolontariuszki PZC) oraz kiełbasek z ogniska. Nie zabrakło swojskiego chleba ze smalcem i ogórkiem.  Słodkim akcentem były wypieki domowej roboty, które rozpływały się w ustach przy kawie i herbacie.

Atrakcje były przygotowane dla uczestników w każdym wieku. Była dmuchana zjeżdżalnia, demonstracja akcji strażackiej z gaszeniem wodą oraz pokaz sprzętu do zadań specjalnych, koordynowany przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Trumiejkach. Nie zabrakło pokazów talentów, zabaw ruchowych dla dzieci i młodzieży, rozgrywek piłki siatkowej oraz meczu piłki nożnej „młodzi na jeszcze młodszych” – czyli starcia młodego pokolenia z dorosłymi.