Zgromadzenie Dyrektorów Caritas Diecezjalnych

Od 12 do 13 stycznia w Centrum Charytatywno-Edukacyjnym Caritas Polska odbywało się Zgromadzenie Dyrektorów Caritas Diecezjalnych oraz Caritas Polska w którym uczestniczył dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej – ks. Wojciech Borowski.

Specjalnym gościem obrad był Marszałek Sejmu RP, Marek Kuchciński, który brał udział w debacie poświęconej problemom społecznym w Polsce. Dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, ks. Wojciech Sadłoń, przedstawił raport poświęcony posłudze charytatywnej Kościoła Katolickiego w Polsce. Omówiono również kwestię programu dystrybucji żywności FEAD oraz udział Caritas w Światowych Dniach Młodzieży i rozpoczynającym się Roku Miłosierdzia.

W obradach wziął udział nowy przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, biskup Wiesław Szlachetka – Po raz pierwszy uczestniczyłem z zjeździe dyrektorów Caritas Diecezjalnych i Caritas Polska Jestem pod ogromnym wrażeniem ich zaangażowania w dzieła miłosierdzia. Wszystko to, co się tu działo, pomysły, propozycje, ich kreatywność, by wciąż wychodzić na przeciw człowiekowi potrzebującemu, wszystko to było wzruszające. Wszystkie te dzieła miłosierdzia są skierowane do Jezusa Chrystusa, który utożsamia się z najbardziej potrzebującymi – powiedział hierarcha. Podczas kiedy trwało spotkanie dyrektorów diecezjalnych, w osobnej sali spotkali się pracownicy Caritas diecezjalnych oraz Caritas Polska, koordynujący zakończony Rok Caritas. Poza przypomnieniem minionych działań omówiono programy realizowane przez Caritas w Roku Miłosierdzia oraz zasady wzajemnej współpray. Na zakończenie uroczystej eucharystii koordynatorzy Roku Caritas otrzymali medale In Caritate Servire.

więcej: