Przedstawienie Mikołajkowe

3 grudnia klerycy naszego seminarium, wystawili na deskach Teatru im. A. Sewruka „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.
Jak co roku za przygotowania i logistykę wydarzenia odpowiedzialni byli klerycy roku III. Przedstawienie Mikołajkowe jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla dzieci, ale również dla kleryków naszego seminarium, którzy stają się prawdziwymi aktorami dla najbardziej wymagających widzów.

Przygotowania do przedstawienia rozpoczęły się w połowie listopada. Wtedy rozpoczęła się nauka tekstów i liczne próby. Klerycy dzięki uprzejmości dyrektora Teatru im. A. Sewruka, p. Mirosława Siedlera mieli możliwość grania w prawdziwych strojach teatralnych, przy prawdziwej scenografii i niesamowitych efektach specjalnych. Przedstawienie, jak co roku było grane trzy razy. W czasie ostatniego spektaklu na widowni zasiadły osoby niepełnoprawne z dwóch grup wspólnoty „Wiara i światło”. Przedstawienie Mikołajkowe dla dzieci z naszej diecezji to już wieloletnia tradycja Caritas Diecezji Elbląskiej i naszego seminarium. W tym roku przedstawienie mikołajkowe obejrzało 1200 dzieci z całej diecezji.