POMÓŻMY PATRYCJI SIĘ USAMODZIELNIĆ

Patrycja ma 14 lat i choruje od urodzenia na wrodzoną łamliwość kości. Bardzo często dochodzi do złamań kości, głównie rąk i nóg. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Ale Patrycja miała i ma silną wolę chce żyć. Obecnie jest dziewczynką radosną , dzielną, rozwija się intelektualnie bardzo dobrze. Mimo swojego krótkiego życia Patrycja miała już 80 złamań. Jednak jak każdy ma swoje marzenia i ambicje. Ze względu na swoje ograniczenia nie może  wszystko robić i z wszystkim sama  sobie nie poradzi. Caritas Diecezji Elbląskiej zbiera pieniądze na serwisie POMAGAM. Natomiast 13 maja w Kisielicach odbędą się dni Rodziny, organizowane przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Pod Tęczą i Szkolne Koło Caritas. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotują kącik artystyczny i bieg charytatywny na rzecz Patrycji Paż. Biegi będą odbywały się w dwóch kategoriach: biegi indywidualne i sztafeta rodzinna. Pomóżmy  Patrycji aby stała się bardziej samodzielna w przystosowaniu mieszkania, które znacznie ułatwi codzienną egzystencję, odciąży rodziców częściowo, oraz pomoże pokonać bariery architektoniczne w miejscu zamieszkania, które umożliwią lub w znacznym stopniu ułatwią osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych czynności i kontaktów z otoczeniem.