10 lat istnienia Klubu Seniora CDE przy ul. Zamkowej

19 lutego 2019 Klub Seniora CDE przy ul. Zamkowej 17 w Elblągu obchodził 10-lecie swego istnienia.

Klub otworzył swą działalność 17 lutego 2009r. w siedzibie przy ul. Zamkowej 17. Klub jest czynny trzy razy w tygodniu po kilka godzin. Pomysł na powstanie Klubu Seniora powstał podczas rozmów ks. Wojciecha Borowskiego dyrektora Caritas Diecezji Elbląskiej z osobami starszymi. Seniorzy pragną nie tylko opiekować się wnukami czy siedzieć samotnie w domach oglądając telewizję. Chcą prowadzić aktywne życie i spotykać się z ludźmi. Marzą  o pielgrzymkach i wycieczkach, chcą poznać nowe miejsca, zwiedzać świat.

W tym okresie odbyło się już mnóstwo ciekawych spotkań i wyjazdów. Podczas spotkań poruszano wiele ciekawych i inspirujących tematów. Dotyczyły ono historii miasta i kultury. Gośćmi Klubu Seniora bywały osoby pracujące  jako lekarze, prawnicy, pielęgniarki, kosmetyczki, fryzjerki. Szczególnie uroczystą oprawę mają  wigilijne spotkania. Jest opłatek, tradycyjne potrawy i prezenty. Dostarcza to uczestniczkom niezapomnianych wrażeń. Działalność Klubu Seniora wspierają wolontariuszki CDE.

Zdjęcia archiwalne: