Wigilia Caritas 2022

W sobotę 17 grudnia mieszkańcy Tolkmicka i Gminy Tolkmicko, mieli okazję przeżyć kolejną już „WIGILIĘ POD TOLKMICKIM NIEBEM”. Można powiedzieć, że takie spotkania odbywają się u nas od wielu, wielu lat. Śmiało można mówić, że od ponad dekady, nie licząc pandemii.

Inicjatywa zrodziła się w tolkmickim Oratorium. Oprócz ówczesnego ks. Proboszcza Sławomira Szczodrowskiego do wspólnego działania włączyły się Władze Miasta i Gminy Tolkmicko, również miejsko – gminne instytucje kulturalne, oświatowe, stowarzyszenia, sołectwa, koła gospodyń, wiele osób anonimowych. I tak trwa  to do dzisiaj.
Głównym Organizatorem dzisiaj była Pani Magdalena Dalman – Burmistrz Tolkmicka, a z ramienia kościoła ks. Proboszcz Józef Grochowski. Od kilku lat mamy ogromne wsparcie ks. Wojciecha Borowskiego – Dyrektora Caritas Diecezji Elbląskiej, który pozyskuje sponsorów na „Wigilie Caritas”. Głównym sponsorem tegorocznej wigilijnej akcji jest Selgros Cash&Carry, który w tym roku sponsoruje produkty na stoły wigilijne w 85 miastach Polski, w tym w Tolkmicku. Jest to m.in. pomoc dla 20 000 potrzebujących osób. Cieszymy się, że znaleźliśmy się w tym gronie. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie Firmie. oraz ks. Dyrektorowi Caritas. 

Tu zobacz pełną relację oraz galerię zdjęć z Wigilii w Tolkmicku

https://salezjanie-tolkmicko.pl/2022/12/17/wigilijne-spotkanie-pod-tolkmickim-niebem-17-12-2022/

Wigilia Caritas odbyła się także w Sali Spotkań im. Jana Pawła II Caritas Diecezji Elbląskiej

fot. Gość Niedzielny

Więcej zdjęć i relacja:

https://elblag.gosc.pl/doc/8000860.Oplatek-Caritas-w-Elblagu

https://elblag.gosc.pl/gal/pokaz/8000865.Spotkanie-oplatkowe-w-sali-Caritas/2#gt