Kolonie letnie dla dzieci z Wileńszczyzny

Caritas Diecezji Elbląskiej zorganizowała kolonie letnie dla dzieci z Wileńszczyzny, podopiecznych świetlic prowadzonych przez zgromadzenie Sióstr od Aniołów. Taki projekt był okazją do wypoczynku i integracji dzieci z Wileńszczyzny z ich rówieśnikami z Polski. Kolonie odbyły się w terminie 24.06-07.07.2017r. w Ośrodku Kolonijno-Formacyjnym Caritas Diecezji Elbląskiej w Mikoszewie.
Tegoroczny projekt nosił tytuł:
„Dzieci, wiosna życia, zadatek przyszłości każdej dzisiejszej ojczyzny – kolonie Caritas dla dzieci polonijnych i polskich”
Projekt był realizowany w ramach zadania publicznego opieki nad Polonią i Polakami za granicą i był współfinansowany przez Kancelarię Senatu.

(na loaderze zdjęcie archiwalne)

Wakacyjna Akcja Caritas istnieje, po to, by dzieci mogły skorzystać z wyjazdu do jednego z pięknych zakątków Polski i by miały co wspominać po wakacjach. Dzięki działaniom Caritas Diecezjalnych co roku blisko 30 000 dzieci z Polski ma możliwość skorzystania z wakacyjnych wyjazdów.

Co roku także przyjeżdżają do Polski dzieci polonijne z Białorusi, Ukrainy, Litwy i innych krajów. W tym roku jest to blisko 1157 dzieci, które przebywając razem z polskimi rówieśnikami będą się uczyły języka i poznawały kulturę i ziemie swoich ojców.

Wakacyjne turnusy organizowane są w 50 ośrodkach należących do Caritas oraz 100 wynajmowanych specjalnie z myślą o wypoczynku naszych podopiecznych.

Uczestnicy spędzają czas z wykwalifikowaną kadrą, której towarzyszą wolontariusze Caritas, wspierający ją w opiece nad dziećmi.